Krzysztof Trybulski 2010
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

12 z 17 – Wzorem niech będzie Korea Południowa – Polska gospodarka 2011


LESZEK BALCEROWICZ – Dane IMF (Międzynarodowego Funduszu Walutowego) pokazują, że są kraje, które w czasie obecnego kryzysu światowego w latach 2008-2010 obniżyły relację długu publicznego do PKB. Obniżyły – podkreślam – a nie podwyższyły. To znaczy, że dług publiczny w roku 2011 będzie niższy, niż w 2010. Polska – dzięki Vincentemu Rostowskiemu – się do tych krajów nie zalicza. Polska należy do tych krajów, w których dług publiczny bardzo wyraźnie rośnie, mimo że w Polsce nie było recesji – w odróżnieniu od USA i krajów zachodniej Europy. Jakie kraje zdrowo radzą sobie z długiem publicznym w czasie kryzysu? To – wśród krajów rozwijających się – Estonia, Chile, Peru, a nawet Chiny. Czyli nie wszędzie w kryzysie dług publiczny rośnie. A wśród krajów bardziej rozwiniętych dług publiczny maleje jeszcze w Szwajcarii i Korei Południowej. To są bardzo interesujące przypadki, bo w tych krajach dług publiczny jest niski i spada, mimo globalnego kryzysu. Warto się zająć tymi krajami i je zbadać, bo w nich cuda są możliwe. Konferencja Liberte, Lewiatana i TP o trzech drogach walki z kryzysem ekonomicznym USA, Wielka Brytania i Polska. 17 listopada 2010 w Warszawie.

Ostatnie wpisy

Krzysztof Trybulski GoldenLine

Zostaw komentarz

Trybulski tu, Trybulski tam. O Trybulski właśnie w Google wlazł. Trybulski w Google coś znalazł. Trybulski Google sam poznał. Robert Trybulski jest z Provita rehabilitantem. Trybulski.cba.pl to jest strona której szukasz. Krzysztof Trybulski robert trybulski żory trybulski.cba.pl to partner medialny dla demotywatory.pl