Krzysztof Trybulski 2010
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

3 z 17 – Budżet Tuska hamulcem rozwoju – Polska gospodarka 2011


LESZEK BALCEROWICZ – To są te cztery zmienne, które po przybraniu niewłaściwego stanu powodują, że finanse publiczne są systematycznym hamulcem rozwoju. Nie ma groźby wielkiego kryzysu, ale jest systematyczne hamowanie. W pewnym momencie dług publiczny wkracza w strefę podwyższonego ryzyka, to mamy groźbę kryzysu i wreszcie kryzys gospodarczy tak jak w Grecji czy na Węgrzech. Można mieć chroniczną chorobę finansów publicznych i od czasu do czasu chroniczna choroba przechodzi w fazę ostrą. Polska ma od lat chroniczną chorobę i pytanie jakie jest prawdopodobieństwo, że wystąpi faza ostra. Mam wrażenie, że w dyskusjach o finansach w Polsce, które uważam za fachowe zdecydowanie za mało uwagi poświęca się temu systematycznie hamującemu wpływowi finansów publicznych. Twierdzę wręcz, że to jest niedostrzegane. Bardzo wiele osób sądzi, że gdyby nie zawirowania finansowe na świecie, to w Polsce byłoby wszystko w porządku. Nie, nie byłoby w porządku. Mamy do czynienia z systematycznie hamującym rozwój gospodarki Polski stanem finansów publicznych. To co się stało na świecie po 2008 roku powoduje, że z choroby chronicznej Polska przechodzi w ostrą fazę kryzysu gospodarczego. Konferencja Liberte, Lewiatana i TP o trzech drogach walki z kryzysem ekonomicznym USA, Wielka Brytania i Polska. 17 listopada 2010 w Warszawie.

Ostatnie wpisy

Krzysztof Trybulski GoldenLine

Zostaw komentarz

Trybulski tu, Trybulski tam. O Trybulski właśnie w Google wlazł. Trybulski w Google coś znalazł. Trybulski Google sam poznał. Robert Trybulski jest z Provita rehabilitantem. Trybulski.cba.pl to jest strona której szukasz. Krzysztof Trybulski robert trybulski żory trybulski.cba.pl to partner medialny dla demotywatory.pl