Krzysztof Trybulski 2010
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

7 z 17 – Demotywatory pracy – Polska gospodarka 2011


LESZEK BALCEROWICZ – Rozrośnięte wydatki socjalne są antyrozwojowe – nawet gdyby były finansowane przez „bogatego wujka”. To nie chodzi tylko podatki, że trzeba wysokich podatków, by sfinansować duże wydatki. Nawet gdyby był „bogaty wujek” – na przykład Polska zarabiałaby na sprzedaży gaz łupkowego – to rozrośnięte państwo socjalne szkodzi rozwojowi gospodarczemu. Jakie mamy dowody empiryczne? Tereny dawnego NRD, gdzie przeniesiono model socjalny z Niemiec Zachodnich i było to finansowane przez landy zachodnie. Co się stało? Okazało się, że wielu Niemcom z dawnego NRD po prostu nie opłaca się pracować. Kolejny przykład – Portoryko, które jest terytorium zależnym Stanów Zjednoczonych. Podniesiono tam różne świadczenia socjalne, które są finansowane przez rząd federalny w Waszyngtonie. Nastąpił upadek wzrostu. Wreszcie przykład państw Półwyspu Arabskiego, gdzie emiraty uzyskują dochody z ziemi roponośnej i gazonośnej, a nie dochody z podatków. Wszystkie te kraje mają rozgałęzione systemy socjalne i we wszystkich jest problem jak sprawić, by obywatele tych krajów zechcieli pracować. Bo jest na razie tak, że sami imigranci pracują. Ostatni sposób, by sfinansować rosnące wydatko socjalny, to nakładanie kolejnych, coraz wyższych podatków i tak jest w naprawdę wielu krajach. Konferencja Liberte, Lewiatana i TP o trzech drogach walki z kryzysem ekonomicznym USA, Wielka Brytania i Polska. 17 listopada 2010 w Warszawie.

Ostatnie wpisy

Krzysztof Trybulski GoldenLine

Zostaw komentarz

Trybulski tu, Trybulski tam. O Trybulski właśnie w Google wlazł. Trybulski w Google coś znalazł. Trybulski Google sam poznał. Robert Trybulski jest z Provita rehabilitantem. Trybulski.cba.pl to jest strona której szukasz. Krzysztof Trybulski robert trybulski żory trybulski.cba.pl to partner medialny dla demotywatory.pl