Krzysztof Trybulski 2010
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Nie obwiniaj Boga za zło !!


Tekst dialogu: – Udowodnię, że jeśli Bóg istnieje, to jest zły. Czy Bóg stworzył wszystko co istnieje? Jeśli Bóg stworzył wszystko co istnieje, to stwo…

Ostatnie wpisy

Krzysztof Trybulski GoldenLine

Komentarze (25) do “Nie obwiniaj Boga za zło !!”

 1. ewaspace:

  PRAWDA czasem boli :) ) wtedy zamykamy oczy i udajemy , że nieistnieje :) ) ale ona nadal jest.

 2. Ektoror:

  Mocne.

 3. mcfunthomas:

  Podoba mi się.

 4. rudy393:

  ale mu przygadał dobre !! 

 5. Draugdurdil:

  ad1 nie, szatan został stworzony jako anioł i zbuntował się, gdyż Bóg dał każdemu wolę kochania go, lub odmówienia mu miłości, tak jak dał ją Tobie. ad2 – Adam i Ewa nigdy nie zaczeliby grzeszyć gdyby wąż nie skusił ich do grzechu – mimo tego grzech był wyborem człowieka. ad3 – Posiadanie odmiennej filozofii nie czyni Cię złym. Jednak faktem jest że tak jak wszystko – masz swój początek, swojego Stwórcę i świadomie odrzucając Go, zostaniesz skazany na wieczność bez Niego, w ciemności.

 6. AdirHaker:

  Aż ciary po plecach chodzą. Podziwiam ten film :) .

 7. gladek800:

  genialne hehe

 8. pultynek:

  1. Bóg nie stworzył szatana jako węża. Bóg stworzył go jako najpiękniejszego z aniołów. Jego imię brzmiało wtedy Lucyfer czy Jasna Gwiazda Poranna lub wg innego tłumaczenia Niosący Światło. Bóg stworzył anioły, żeby mieć z nimi relację. On stwarzał wszechświat a one miały się cieszyć z tego, co dokonał. Miały Go chwalić i kochać. Trzeba pamiętać, że Bóg jest dobry, doskonały, święty, co oznacza, że nie ma w Nim grzechu. Lucyfer był wspaniałym stworzeniem, ale w jego sercu pojawiła

 9. OZlNl:

  ale go zagiął xD Genialne

 10. MrPodgor:

  Bóg dopuścił do zła ?
  przepraszam ale czy Bóg jest odpowiedzialny za wszystko? NIE
  Dał ludziom wolną wole … i możemy robić to czego chcemy …
  dostajemy nagrody za osiągnięcia , pokutujemy za pomyłki …
  widocznie ludzie którzy byli na pokładzie mieli za coś zapłacić lub poprostu jest to błąd człowieka do którego Bóg się nie wtrąca …

 11. 1Mashi:

  @Farris231: Ad.1. Szatan, to był Anioł, który odwrócił się od Boga (Anioły też mają wolną wolę)

 12. werato1z:

  Zostałem tym rozstrzelany i nie mogę się pozbierać wspaniale daje do myślenia .

 13. 2009TROOP:

  I stała się bitwa na niebie. Michał i Aniołowie jego potykali się z smokiem, smok się też potykał i aniołowie jego. 8 Ale nie przemogli, ani miejsce ich dalej znalezione jest na niebie. 9 I zrzucony jest smok wielki, wąż on starodawny, którego zowią dyjabłem i szatanem, który zwodzi wszystek okrąg świata; zrzucony jest na ziemię i aniołowie jego z nim są zrzuceni

 14. Tom Srom:

  Bóg jeżeli nawet nie czyni zła, to tego zła dopuszcza. Ostatnio dopuścił do katastrofy samolotu prezydenckiego i śmierci znanych ludzi w tym duchownych.
  Pewno chciał ich mieć szybciej u siebie. :-)

 15. socyosia:

  PIĘKNE !!

 16. kubaderbi:

  einstein byl ateistą

 17. kasiamiriam:

  super filmik i ta muzyczka:)Przypomniał mi sie film s-f” Kula”z Foster jak materializowały sie lęki pasażerów eksperymentu po wyjciu z kuli :to ciekawe ze mamy taką MOC a przewaznie materializujemy lęki i zło(co to jest zło?dla kazdego co innego).Dopóki nie zaistnieje spokój w umysle nie bedzie pokoju na swiecie-co wewnątrz to i na zewnatrz.

 18. rudy07p:

  Maksymalne :D

 19. iniustum:

  Ksiega Rodzaju jasno wyjasnia skad bierze sie zlo, jak zuwazyl bardzo dobrze CorCogitans czlowiek stwarza sam sobie i innym zlo poprzez dzialanie szatana. „Przekleta niech bedzie ziemia z twojego powodu … .” Ksiega Rodzaju 3,15 – 3,20 Slowo przekleta jest tlumaczone jako – zaklocenie harmonii w swiecie, wywolane grzechem czlowieka, udzielilo sie calej naturze zywej i martwej. To tlumaczy zarazy, kataklizmy roznego rodzaju tragedie. Czlowiek dokonal wyboru zla, odrzucil ziemski raj ….

 20. CorCogitans:

  W poprzednim poście wskazałem,że natura nie może mieć czystych lub brudnych rąk. Spójrz na małe dzieci: płaczą gdy nie chcą jeść, choć mama robi im najlepsze kaszki … Może w ten sposób spójrzmy na świat ? Wierzący przypomni sobie,że „wszystko co stworzył Bóg było dobre” i zła nie będzie szukał w świecie, a w wolnej woli.

 21. CorCogitans:

  No dobra. To weźmy dwóch ludzi. Jeden ze stowarzyszenia morsów a drugi to ciepłolub. Obaj wpadli w styczniu do rzeki. Pierwszy to lubi,lubi się hartować,walczyć ze swoją słabością, a drugi zaraz próbuje wyskoczyć z krzykiem. A zatem zimna woda, lub przypadkowe do niej wpadnięcie jest złem czy dobrem ? Wykluczam celowe wrzucenie kogoś do przerębla.

 22. CorCogitans:

  Pojawia się pytanie, czy niewierzący usilnie (i często zwyczajnie nieuczciwie) walcząc z religiami, a więc i ich dziedzictwem, nie prowadzą do tego, że ludzie bardziej zagubieni odejdą od pewnych, przydatnych ludzkości wartości. Ze szkodą dla każdego z Nas …

 23. CorCogitans:

  A czy dla intelektualnej uczciwości zapoznałeś się ze stroną przeciwną? Czy znasz jakieś teologiczne uzasadnienia prawd wiary jakichś religii, czy krytykujesz nie zważając na jakąkolwiek apolegetykę?

 24. CorCogitans:

  Tylko tu powstaje filozoficzne pytanie: czy bez Boga te wartości by istniały. Można nie wierzyć w teorię ruchu płyt, ale bez tego ruchu nie byłoby dzisiejszych Tatr czy Alp. Nie jest udowodnione,że te wartości,choć osiągalne dla każdego,także niewierzącego,są tylko pochodzenia ludzkiego (np. kulturowego).

 25. CorCogitans:

  Jakie na przykład ?

Zostaw komentarz

Trybulski tu, Trybulski tam. O Trybulski właśnie w Google wlazł. Trybulski w Google coś znalazł. Trybulski Google sam poznał. Robert Trybulski jest z Provita rehabilitantem. Trybulski.cba.pl to jest strona której szukasz. Krzysztof Trybulski robert trybulski żory trybulski.cba.pl to partner medialny dla demotywatory.pl