Krzysztof Trybulski 2010
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Za wcześnie na podwyżkę stóp procentowych


Uważa profesor Andrzej Kaźmierczak — członek Rady Polityki Pieniężnej. W jego ocenie choć spodziewany jest wzrost inflacji w najbliższych miesiącach to on ma charakter podażowy, czyli wywołany jest przez czynniki, na które nie działają instrumenty polityki pieniężnej. W tej sytuacji podwyżka stóp procentowych byłaby bezcelowa i mogłaby zaszkodzić słabemu ożywieniu gospodarczemu. Na słabą koniunkturę wskazuje m.in. utrzymująca się awersja do inwestycji w sektorze prywatnym czy niska akcja kredytowa sektora bankowego. Dopiero, gdyby w gospodarce pojawiły się efekty drugiej rundy, czyli żądania wzrostu płac spowodowane obecnym wzrostem cen regulowanych czy stawek podatkowych to Rady Polityki Pieniężnej powinna podjąć zdecydowane działania. Wówczas inflacja miałaby głównie charakter popytowy, na który wpływają instrumenty banku centralnego.

Ostatnie wpisy

Krzysztof Trybulski GoldenLine

Zostaw komentarz

Trybulski tu, Trybulski tam. O Trybulski właśnie w Google wlazł. Trybulski w Google coś znalazł. Trybulski Google sam poznał. Robert Trybulski jest z Provita rehabilitantem. Trybulski.cba.pl to jest strona której szukasz. Krzysztof Trybulski robert trybulski żory trybulski.cba.pl to partner medialny dla demotywatory.pl